Vrchní velitel armády generál Richard Dannatt už oznámil, že se musí rozhodnout, zda zůstane u původního rozhodnutí vyslat Harryho do Iráku. Ministerstvo obrany dodalo, že "stále zvažuje" otázku jeho nasazení.

Londýnská kancelář prince Charlese uvedla, že Harry se připravuje na vyslání do Iráku, více se však k tomu nevyjádřila. "Je to rozhodnutí armády, vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude," uvedl mluvčí.

Princ do Iráku chce

Harry se míní stát aktivním důstojníkem a do Iráku chce. V únoru mluvčí královské rodiny i ministerstvo obrany potvrdili, že by princ byl raději nasazen v Iráku "jako normální velitel", než aby pracoval v kanceláři. Skutečnost, že by nemohl do Iráku, však může změnit jeho rozhodnutí věnovat se vojenské kariéře. Podle britské asociace novinářů a televize Sky News, dokonce možná opustí armádu, pokud nebude moci jít do Iráku.

Tuto informaci popřeli blízcí přátelé prince Harryho. Podle nich však bude "velmi zklamaný", jestliže nepůjde do Iráku

Harry měl v Iráku vést skupinu 12 průzkumníků, kteří měli využívat čtyři obrněné transportéry Scimitar. [celá zpráva] Ministerstvo ale už dříve vyjádřilo názor, že by neměl být nasazen v bojových akcích a že se musí zabránit tomu, aby se dostal do situace, kdy by jeho přítomnost mohla ohrozit jeho spolubojovníky, neboť vzbouřenci se na něj zaměří. Byl označován za "magnet na bomby". [celá zpráva]