Odlet vicepremiéra Alexandra Vondry na pohřeb Borise Jelcina do Moskvy se zhruba o dvacet minut odložil, neboť delegace a novináři čekali na přistavení nového stroje. Ani po příletu se situace nezlepšila. Vondrův automobil bez policejního majáčku a bez toho, že by mu policie razila cestu, uvízl v zácpě na Tverské třídě.

Pohřbu se účastnili například ruský prezident Vladimir Putin nebo bývalí američtí prezidenti George Bush starší a Bill Clinton.

Není to první případ, kdy měl vládní challenger potíže. V březnu 2006 musel senátní misi při letu do Singapuru po půldenních odkladech přepravil náhradní letoun Tu-154. [celá zpráva]

V listopadu 2004 se dokonce musel tehdejší ministr zahraničí Cyril Svoboda, který měl zahájit sedmidenní návštěvu Blízkého východu, vrátit z půlky cesty zpět do Prahy. Při letu do Kataru prasklo stroji čelní sklo. [celá zpráva]

Kvůli potížím s vládní flotilou, v níž stroje Tu-154 zastarávaly, vládní letka letos dostala první Airbus A-319 CJ.  [celá zpráva] Druhý stroj by do ČR měl přiletět v září.