V průzkumu společnosti IPSOS získal Sarkozy v prvním kole 30 procent hlasů, Royalová si ve srovnání s minulou anketou téže společnosti polepšila o půl procenta a dosáhla 23,5 procenta. Třetí skončil centrista François Bayrou se 17 procenty a čtvrtý pravicový nacionalista Jean-Marie Le Pen se 13,5 procenta hlasů. V rozhodujícím druhém kole, které se bude konat 6. května, by podle tohoto průzkumu Sarkozy porazil Royalovou 53,5 ku 46,5 procenta.

Ke stejnému pořadí dospěl i ústav BVA. Pro Sarkozyho se v prvním kole vyslovilo 29, pro Royalovou 26, pro Bayroua 17 a pro Le Pena 12,5 procenta dotázaných. Ve druhém kole by pro Sarkozyho hlasovalo 52 a pro Royalovou 48 procent lidí.

Nejvyrovnanější výsledky vykázal průzkum společnosti CSA. Pro první kolo zůstali Sarkozy a Royalová v čele se 26,5 a 25,5 procenta hlasů, ale třetí skončil se 16,5 procenta Le Pen, zatímco pro Bayroua se vyslovilo jen 16 procent dotázaných. Podle průzkumu BVA by měl souboj Sarkozy-Royalová ve druhém kole skončit nerozhodně 50:50.

Někteří voliči si však stěžují, že nemají koho volit

Kampaň skončila

O půlnoci z pátku na sobotu skončila ve Francii volební kampaň k nedělnímu prvnímu kolu prezidentských voleb. Hlasovat se začíná v neděli, ve většině zámořských území a departementů se ale hlasuje s jednodenním předstihem. I když i výsledky odtamtud mohou být oznámeny až v neděli po 20:00, kdy se uzavřou poslední volební místnosti ve velkých městech. V malých budou uzavřena už ve 18:30.

Na volebních seznamech je zapsáno 44,5 miliónu lidí, o 3,4 miliónu víc než v roce 2002. Nejsou mezi nimi jen nově narození, ale doposud nezapsaní voliči z Francouzů žijících v zahraniční i z řad přistěhovalců.