Společnosti nechaly prověřit benzín, který prodávají, nezávislou firmou Greenergy. Ta žádné závady nenašla. Také britské ropné společnosti uvedly, že benzín, který dodávají na trh, je v pořádku. "Opakovaně jsme testovali paliva odebraná z některých vozů, jejichž majitelé zaznamenali závady, nic jsme ale neobjevili," řekl mluvčí společnosti Tesco Jonathan Church.

Samotná stanice BBC ale obdržela více než 2 000 emailů od motoristů, kteří na svých vozidlech po načerpání zaznamenali závady. Nejvíce jich přišlo z Londýna, jeho okolí, a z východní a jihovýchodní Anglie.

Problémy se prý projevují tím, že motory začnou "střílet" a ztrácejí tah. Automechanici pak musejí vyměňovat určité typy senzorů a údajně už začínají docházet jejich zásoby. Zejména u větších vozů se účty za opravy pohybují kolem tisíce liber, tedy asi 42 000 korun. Ani u nových vozů navíc nejsou v tomto případě kryty zárukou.

Záležitost začala vyšetřovat obchodní inspekce. Očekává se, že výsledky analýz benzínu z nádrží postižených vozidel budou známé o víkendu.