"Rozsah ambicí (teroristické sítě) al-Kajdy k útokům na Británii a počet britských extremistů připravených účastnit se útoků je vyšší, než jsme se dříve domnívali," citoval list dokument.

Ministerstvo vnitra zprávu komentovat odmítlo. Uvedlo, že se bezpečnostní opatření neustále revidují. "Jak (ředitelka MI5) Eliza Manninghamová-Bullerová veřejně řekla, hrozba terorismu v Británii je velmi reálná a zahrnuje plány na zabíjení lidí a poškození naší ekonomiky," uvedl úřad v prohlášení.

Manninghamová-Bullerová v listopadu řekla, že rozvědka podezírá kolem 1600 lidí z příprav atentátů namířených vůči britským cílům.

Předloni zahynulo při útocích 52 osob

Čtyři sebevražední útočníci při bombových atentátech na londýnskou veřejnou dopravu připravili v červenci 2005 o život 52 lidí. Bezpečnostní síly uvedly, že zneškodnily už nejméně šest dalších připravovaných atentátů. Experti očekávají, že počet takových spiknutí letos vzroste.

Podle dokumentu, jejž měl Sunday Telegraph k dispozici, se prý také očekává, že magnetem pro islámské extremisty bude snaha bojovat se západními vojenskými silami v Afghánistánu.

Na jihu Afghánistánu se nyní spojenci potýkají se sílícími útoky ze strany někdejšího vládního hnutí Taliban a Al-Káidy. NATO se proto snaží přesvědčit své členy, aby zejména na jih Afghánistánu vyslaly více vojáků.