Dokument přičítá Walesovi i další někdejší hlavě státu Aleksandru Kwašniewskému spoluodpovědnost za to, že nedošlo k reformě tajné služby WSI. Ta podle zprávy porušovala zákony a udržovala si nepřiměřený vliv na chod země.

"K mnohým věcem ze začátku 90. let lze mít výhrady. Jenže tehdy nebyly k dispozici na jejich řešené právní páky. Zpráva je hloupá i proto, že nezohledňuje tehdejší dobu: 45 let jsme se pokoušeli odtrhnout se od Sovětů, podařilo se to, až když jsem byl já prezidentem," řekl Walesa.

,,Lech i Jaroslaw (nynější polský premiér, bratr Lecha.) zapomínají, že právě já jsem je delegoval do budování třetí republiky. Byli v mé kanceláři, mými nejdůležitějšími lidmi. Není-li něco v pořádku, pak je to víc jejich vina než moje," shrnul Walesa.

Podle zprávy se agenti WSI, kterou vláda před čtyřmi měsíci rozpustila, v 90. letech podíleli na obchodě se zbraněmi a alkoholem, sledovali politiky, pracovali pro mafii, shromažďovali informace vhodné pro vydírání a spíš než zájmy státu hájili zájmy velkých nadnárodních firem dělících si polský trh.