Záchranáři nechápou, proč někteří čeští turisté zbytečně riskují. "Do června platí uzávěra vysokohorských stezek.Vše je jasně vyznačené a informace o sezónních uzávěrách jsou k dispozici na každém hotelu nebo horské chatě," upozorňují.

Kvůli špatnému počasí vrtulník nemohl zasahovat přímo na místě. "Nepřízeň počasí znemožnila posádce helikoptéry vysadit záchranáře přímo pod stěnou. Kdyby se to podařilo, jeho šance na přežití by byly určitě větší," řekl Právu mluvčí leteckých záchranářů z Popradu Pavol Svetoň. [celá zpráva] Vrtulník musel postupně vysadit 20 záchranářů na vzdálenějším místě, takže se ke zraněnému pomalu probíjeli na lyžích. Trvalo to několik hodin, a ty se mladému muži staly osudné.

Druhý z dvojice slyšel, že se pod jeho přítelem, který šel za ním, utrhl převis. "Mysleli si, že jdou po zasněžených skalách, ale byl to jen nafoukaný sníh. Po pádu jednoho z nich do hloubky asi 50 metrů ještě oba několik hodin komunikovali. Zraněný turista se asi pokusil dostat se nahoru sám, nebo se prostě neudržel na skalách a zřítil se o dalších 200 metrů níž," uvedl velitel záchranářů Rudolf Žuffa.

Martin se stal už 40. českou obětí slovenských hor od roku 2001.