"Zdravotní péče Jakubovi nebyla poskytnuta správně. Měl být okamžitě převezen na specializované pracoviště," uvedl Gajdoš. Případem se bude zabývat policie.

Jakub se pohádal se svým o dva roky starším spolužákem v čase, kdy ve třídě nebyl učitel. Starší žák ho následně bodl štětcem do zad. Jakub si štětec sám vytáhl a běžel do sborovny. "Bylo to strašné. Všude bylo spoustu krve," líčil situaci jeden z žáků.

Vedení topoľčanské nemocnice přiznalo pochybení

Úřad pro dohled nad zdravotní péčí podal trestní oznámení na nemocnici v Topoľčanech. "V pořádku nebyla ani dokumentace případu a rodičům Jakuba byly podávány zavádějící informace," řekl Gajdoš. Vedení nemocnice se zatím k výsledkům vyšetřování nevyjádřila.

Ředitel nemocnice v Topoľčanech Martin Naništa respektuje výsledky vyšetřování a přiznal, že v případě došlo k selhání některých pracovníků nemocnice. "Budou vyvozeny personální důsledky," uvedl na mimořádné tiskové konferenci. Ředitel uvedl, že se zdravotníci tři hodiny snažili umístit Jakuba do některé specializované nemocnice, ale nenašli pochopení.

V prvních dnech po hospitalizaci se Jakub cítil dobře a mluvil dokonce s novináři [celá zpráva]. Po týdnu se jeho stav zhoršil, upadl do bezvědomí a jeho život nezachránil ani převoz do Bratislavy. Smrt způsobilo selhání centrálního nervového systému v důsledku zaplavení dýchacích cest krví a zástavy srdce. Lékaři po celou dobu tvrdili, že má propíchnuté plíce, ale pitva ukázala, že to nebyla pravda.