Reportér stanice se ve Varšavě přes zpravodajské zdroje, novináře i letištní personál dopracoval k záznamům letů na letišti Szymany na severovýchodě země nedaleko opevněné zpravodajské základny Stare Kiejkuty

Podle nich tam v roce 2003 několikrát přistál podezíraný letoun Gulfstream s identifikačním číslem N379P a jiný stroj - Boeing 737 -  přiletěl na odlehlé letiště Szymany přímo z Kábulu.

"Není zvláštní důvod, aby tu Gulfstream přistával. Musí pro to být důvod a skutečnost, že se to každý snaží skrýt, činí ještě zajímavějším přijít na to, oč šlo," citovala BBC Anne Fitzgeraldovou z organizace Amnesty International.

Podle Marioly Przewlocké z řízení Szymanského letiště vše probíhalo vždy stejně: letouny nikdy nezastavily u letištní budovy, ale na konci dráhy se zatemněnými okny. "Platilo se vždy hotově proti fakturám vystaveným na různé americké firmy, ale ty byly asi falešné," řekla.

Všechny polské úřady odmítají k věci poskytnout jakákoli interview. Výbor poslanců Evropského parlamentu došel k závěru, že závažné nepřímé důkazy svědčí o tom, že ve Starých Kiejkutách mohlo být zřízeno dočasné tajné zadržovací zařízení.

"Pravda o polské úloze se může vynořit brzy. Nový Kongres kontrolovaných s demokraty může v příštích měsících zahájit vyšetřování tajných věznic CIA," jejichž existenci přiznal prezident George W. Bush v září, uvedla BBC.