Magazín připomíná, že pervitin, který se vyrábí hlavně na východě Evropy, se také šňupá. Konzumenti k tomu většinou používají srolované bankovky.

Krystalické částice drogy však mohou být znečištěny také solemi kyseliny sírové. Ty pak mohou podle chemiků tvořit ve spojení s lidským potem agresivní kyselinovou látku, uvádí Der Spiegel.

Bankovky jsou pravé

Před několika dny vyšlo v Německu najevo, že od června se po celé zemi objevily stovky eurobankovek, které se v rukách rozpadají. Látku, která to způsobuje, kriminalisté identifikovali jako kyselinu sírovou. Papírová platidla jsou zřejmě potažena sulfátem, který se proměňuje v kyselinu teprve při styku s potem.

Podle posledních údajů už německé úřady registrují asi 1700 takto rozpadlých bankovek. V jiné zemi eurozóny se zatím údajně neobjevily.

Úřady už počátkem listopadu potvrdily, že nejde o padělky a bankovky jsou pravé. V souvislosti s rozpadem papírových peněz se objevily i spekulace, že může jít o nějaký druh vydírání nebo že může jít o kradené peníze, ze kterých se lupiči pokoušeli chemicky odstranit impregnaci používanou při transportech.