Hlavní obsah

V Chile se do propasti zřítil mikrobus s americkými turisty

Dvanáct amerických turistů ve středu zahynulo při havárii turistického mikrobusu na severu Chile, který se zřítil do kaňonu. Jejich smrt potvrdilo americké velvyslanectví. Havárii přežili dva Američané a dva Chilané.

V Chile se do propasti zřítil mikrobus s americkými turisty

Mikrobus havaroval asi 40 kilometrů severně od chilského města Arica na silnici vedoucí přes Andy do bolivijského La Paz. Američtí turisté se vraceli z výletu do rezervace Lauca u hranic s Bolívií a Peru. Řidič nezvládl řízení a sjel ze silnice. Mikrobus se zřítil se do stometrové propasti.

Mluvčí městského úřadu v Arice sdělil, že 11 amerických turistů zemřelo na místě a dvanáctý podlehl zraněním po převozu do nemocnice. Tam jsou hospitalizováni ještě další dva Američané, kteří jsou v kritickém stavu. Zraněni byli také chilský řidič a průvodce, řekl mluvčí Juan Pablo Poli. Silnici, na níž se nehoda stala, označil Poli za "velmi klikatou a  nebezpečnou".

Turisté se spolu s téměř šestnácti sty dalšími plavili na lodi Millenium z chilského Valparaisa do floridského Fort Lauderdale, kam měla dorazit 2. dubna.

Anketa
Přikupujete si na dovolené výlety?
Většinou ano
63.8 %
Jen výjimečně
22.7 %
Ne
13.5 %
Celkem hlasovalo 185 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků