Hlavní obsah

Stav popálené dívky s maskou se zlepšuje

Jedním ze symbolů londýnských atentátů je snímek mladé ženy s popálenou tváří zakrytou maskou, kterou z místa tragédie odvádí dobrovolný zachránce Paul Dadge. Čtyřiadvacetiletá Davinia Turellová, jak zní jméno mladé právničky, se po prvních operacích rychle zotavuje.

Stav popálené dívky s maskou se zlepšuje

"Už je jí lépe, zlepšuje se úplně dramaticky," řekla její o pět let starší sestra Louise Wellsová. "Už se zase směje a žertuje, jako dřív." 

Davinia utrpěla popáleniny v levé části obličeje. Bude muset zřejmě podstoupit mnoho plastických operací, ani ty však nezaručí, že se jí vrátí podoba, s níž ji znají její blízcí. Řada popálenin je ale naštěstí jen povrchových.

Davinia se prý vždycky zajímala o druhé a cítila s nimi. "I teď má víc obav o ostatní lidi, kteří utrpěli zranění při útocích, než sama o sebe," dodala s obdivem Louise. "A to moje sestra prodělává něco, co já bych nikdy prodělat nechtěla," přiznala médiím.

Pomoc Davinii nabídla Pam Warreová, která utrpěla popáleniny na rukou a obličeji v roce 1999 při nehodě, která si vyžádala 31 obětí na životech. Obličejovou masku musela nosit 15 měsíců.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků