Hlavní obsah
Foto: Ivan Vilček, Právo

Slovensko zpřísnilo kontroly kvůli CzechTeku

Slovensko v obavě z přesunu účastníků technoparty CzechTek na své území od pondělí zpřísnilo kontroly na hranicích. Mluvčí tamní policie Martin Korch nevyloučil, že někteří cizinci nebudou do SR vpuštěni.

Foto: Ivan Vilček, Právo
Slovensko zpřísnilo kontroly kvůli CzechTeku

"Nemáme zatím oficiální informace, že by se účastníci technoparty CzechTek přesouvali na území Slovenska. Na hranicích však od pondělí platí zpřísněný režim. Platí to pro všechny hranice, nejen pro hranice s Českou republikou," řekl Právu Korch.

Konstatoval, že se jedná o preventivní opatření, protože loni se účastníci české technoparty přesunuli na území Slovenska. Tehdy policie předvedla 17 účastníků nepovolené technoparty v chráněné oblasti Záhoří. "V sobotu budeme monitorovat povolenou technoparty v západoslovenském městě Trnava, které se možná zúčastní také lidé z CzechTek," dodal mluvčí.

Slovenští policisté podle Korcha spolupracují s českými kolegy. Prozatím je požádali o vyjádření k průběhu technoparty na louce v Mlýnci na Tachovsku. Proti zákroku české policie protestovalo v pondělí před českou ambasádou v Bratislavě asi dvacet mladých Slováků. Svou akci označili za "spontánní reakci na brutální zásah české policie".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků