Hlavní obsah

Sebevrah zranil 22 lidí na autobusovém nádraží v Tel Avivu

Mohutná exploze na starém autobusovém nádraží v izraelském Tel Avivu zranila nejméně 22 lidí. Uprostřed davu se odpálil sebevražedný atentátník.

Sebevrah zranil 22 lidí na autobusovém nádraží v Tel Avivu

Muž se podle izraelského rozhlasu odpálil přímo uprostřed davu lidí čekajících na svůj spoj na starém centrálním autobusovém nádraží. Na tomto místě šlo už o třetí bombový útok během dvou let.

Jeden ze svědků, který neuvedl svoje jméno, řekl rozhlasu, že vedle něj u stánku stál podezřelý člověk. "Pak se najednou objevili policisté, vytáhli ho pryč a začali prohledávat. Podezřelému se ale podařilo utéct a asi za pět minut se ozvala exploze," popsal, jak k události došlo.

Atentát má podle CNN jedinou oběť, samotného sebevraha, který si pravděpodobně ne příliš velké množství trhaviny přinesl na místo činu v tašce. Jedna z jeho obětí je podle zpráv ve velmi vážném stavu.

Útočil neznámý Palestinec

K zodpovědnosti za atentát se přihlásila palestinská extremistická organizace Islámský džihád, nicméně totožnost vraha neoznámila.    

Útok je prvním bombovým atentátem, který se v Izraeli stal od pátého prosince minulého roku. Tehdy terorista zabil pět lidí v nákupním středisku v pobřežním městě Netanja.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků