Hlavní obsah
Bernd Posselt Foto: Petr Hloušek, Právo

Bernd Posselt

Politik Bernd Posselt je neodmyslitelně spjatý se Sudetoněmeckým landsmanšaftem, jehož je dlouhé roky mluvčím, a bojem za zrušení dekretů prezidenta Edvarda Beneše. Politologové o něm tvrdí, že je jediným výrazným politikem druhé generace sudetských Němců. Dvacet let (1994–2014) byl také poslancem Evropského parlamentu.

Bernd Posselt Foto: Petr Hloušek, Právo
Bernd Posselt

Narodil se 4. června 1956 v Pforzheimu sudetoněmecko-štýrským rodičům. Jeho otec byl starostou Jablonce nad Nisou a jeho rodina vlastnila v Jablonci velkou továrnu.

Původní profesí novinář spojil svou politickou kariéru s Křesťansko-sociální unií (CSU) a rychle stoupal po jednotlivých stranických příčkách. Je považován za obratného a pragmatického politika.

Jako dlouholetý mluvčí a blízký spolupracovník Otty Habsburského, byl Bernd Posselt spoluorganizátorem Panevropského pikniku na rakousko-maďarské hranici v létě 1989. Tato akce umožnila mnoha občanům tehdejší NDR vytoužené vycestování za svobodou do Rakouska.

Je nadaným rétorem, všechna svá vystoupení a projevy mluví spatra a také neúnavným diskutérem. Své soukromí si přísně chrání, na všechny dotazy odpovídá slovy, že kvůli politické činnosti mu na rodinu nezbyl čas.  

Známé je o něm pouze to, že v Jizerských horách, odkud pocházejí jeho rodiče, kde tráví dovolenou. Má rád dobré jídlo a pití, což je ostatně vidět i na jeho postavě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků