Hlavní obsah

Patříme sem, demonstrovaly v Bratislavě tisíce gayů a leseb. Sešli se i zastánci tradiční rodiny

Několik tisíc slovenských gayů, leseb a sympatizantů LGBTI komunity se sešlo v sobotu odpoledne na bratislavském Hviezdoslavově náměstí před duhovým pochodem. Jím chtěli upozornit mimo jiné na fakt, že mladí z LGBTI komunity často opouští Slovensko a odchází do zahraničí, kde mají výrazně lepší podmínky na život. Akci s názvem Duhový Pride zabezpečovaly desítky policistů, k žádným konfliktům však nedošlo.

Patříme sem, demonstrovaly v Bratislavě tisíce gayů a leseb. Sešli se i zastánci tradiční rodiny

„Pro negativní trend ve vývoji slovenské společnosti považujeme za nevyhnutelné ukázat, že LGBTI lidé jsou její součástí, patří sem,“ konstatovala mluvčí Duhového Pride Natália Tomeková.

Akci podpořila třeba ombudsmanka Mária Patakyová, nevládní organizace či velvyslanectví několika států v Bratislavě.

Duhový pochod v Bratislavě

Foto: Ivan Vilček, Právo

„Právní úprava partnerství jako možnost přístupu k informacím o zdravotním stavu, vzájemná vyživovací povinnost a další nejsou v rozporu s našimi tradičními hodnotami a nijak neohrožují institut manželství,“ zdůraznila Patakyová ve svém projevu. Dodala, že homosexualita se nemá léčit, ale respektovat. Duhový pochod pak prošel centrem Bratislavy.

Na jiném místě slovenského hlavního města ve stejném čase konalo shromáždění Za tradiční rodinu. Zúčastnilo se ho asi 500 lidí.

Duhový pochod v Bratislavě. Tento demonstrant transparentem vyzývá k účasti i slovenského premiéra Pellegriniho

Foto: Ivan Vilček, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků