Hlavní obsah
Městečko Badacsonytomaj na břehu Balatonu (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Němci se prý kvůli migrantům stěhují k Balatonu, Maďaři o tom nic neví

V obavách z migrantů se stále víc Němců stěhuje do okolí maďarského Balatonu, hlásí reportáž bavorské televize Bayerischer Rundfunk (BR). Podle údajů maďarských realitních kanceláří ale ve skutečnosti Němci domy spíše prodávají.

Městečko Badacsonytomaj na břehu Balatonu (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Němci se prý kvůli migrantům stěhují k Balatonu, Maďaři o tom nic neví

Starší pár – Doris a Georg Kirschovi – na záběrech televize podepisuje poslední dokumenty ke koupi domu. „V Maďarsku je málo utečenců a Maďaři jsou křesťané. K nám přicházejí hlavně mladí muži,“ vysvětlují.

BR tvrdí, že podle realitních kanceláři se osm z deseti jejich německých klientů chce odstěhovat právě do Maďarska, a to prý kvůli přistěhovalcům. Láká je prý zdejší velká německá komunita, dobré podnebí a nízké ceny.

Maďarská média oslovila realitní kanceláře v okolí Balatonu a ty zmíněný trend zatím nezaznamenaly. „Žádný nájezd Němců na nemovitosti v okolí Balatonu se nekoná,“ uvedl Gábor Tóth-Soóki z realitní kanceláře. V okolí Siófoku se podle něho objevili zájemci ze Švýcarska i Česka. „Měli zájem o apartmánové domy na břehu jezera,“ řekl.

Jiný makléř Gábor Rutai poznamenal, že Němci nemovitosti spíše prodávají.

„Němci se snaží spíš zbavit se nemovitostí u Balatonu, které koupili dříve. Děje se tak především v okolí Balatonfüredu,“ konstatoval Rutai.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků