Hlavní obsah
Tchajwanská policie (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Na Tchaj-wanu zadrželi Čecha kvůli drogám

Českého občana, který se pokusil propašovat více než půl kilogramu heroinu a 2,3 kilogramu amfetaminu, zadrželi tento týden na tchajwanském mezinárodním letišti Tchao-jüan. S odvoláním na letištní policii o tom informoval tchajwanský zpravodajský server Focus Taiwan. Českému deníku Blesk tuto informaci potvrdilo ministerstvo zahraničí ČR.

Tchajwanská policie (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Na Tchaj-wanu zadrželi Čecha kvůli drogám

„Můžeme potvrdit, že dle našich informací byl na mezinárodním letišti v Tchaj-peji dne 23. ledna 2019 zadržen český občan s 538g heroinu a 2300g amfetaminu v zavazadle. Dnes byl rozhodnutím soudu umístěn do vyšetřovací vazby ve městě Tchao-jüan. Má přiděleného právního zástupce, nicméně zvažuje využít placených služeb jiného právního zástupce, a proto se v této souvislosti se obrátil na pracovníky České ekonomické a kulturní kanceláře Tchaj-peji, kteří jsou se zadrženým Čechem v kontaktu,” řekl serveru Blesk.cz mluvčí Černínského paláce Robert Řehák.

Server Focus Taivan upřesnil, že muž na Tchaj-wan přiletěl z Kambodže. Na základě jeho informací byli později zadrženi dva Tchajwanci, kterým zřejmě sloužil jako kurýr.

U obou mužů se našlo celkem 200 tisíc tchajwanských dolarů (asi 146 tisíc korun), kterými zřejmě chtěli za převoz drog zaplatit.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků