Hlavní obsah

Na Kubě popraveni tři pachatelé únosu trajektu

Tři Kubánci, kteří se minulý týden unesli trajekt s cestujícími, byli v pátek popraveni. Oznámila to kubánská vláda.

Na Kubě popraveni tři pachatelé únosu trajektu

V prohlášení, které vysílala televize, vláda sdělila, že jedenáct pachatelů únosu bylo odsouzeno za "obzvlášť těžké teroristické činy" a že třem "nejaktivnějším a nejbrutálnějším" byl vyměřen trest smrti, který byl krátce na to vykonán.

V socialistické Kubě jde o první vykonané popravy po víceru letech. Provedeny byly zastřelením.

Skupina noži a pistolemi vyzbrojených pachatelů unesla 2. dubna loď s pěti desítkami cestujících v havanském zálivu a zamířila na Floridu. Zhruba ve třetině cesty však trajektu došlo palivo. Kubánská pobřežní stráž nakonec plavidlo odtáhla do přístavu Mariel asi 50 kilometrů západně od Havany. Únosci i nadále požadovali doplnění pohonných hmot, aby mohli odplout do USA, a propustili jen dvě ženy a nemocného muže. Večer 3. března však bezpečnostní síly pachatele přemohly, aniž kdokoli utrpěl zranění.

Ještě před tímto případem byly z Kuby do USA uneseny dvě lodi, pachatelé však nebyli vydáni zpět do vlasti. Kuba Spojeným státům vytýká, že únosy tohoto druhu provokují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků