Hlavní obsah
Jan Skopeček Foto: ODS.cz

Jan Skopeček

Jan Skopeček je český ekonom, pedagog, politik a člen ODS. Od roku 2004 je zastupitelem Středočeského kraje a města Hořovice, od roku 2016 do roku 2017 radní kraje. V březnu 2017 se stal poslancem, ve volbách 2017 svůj mandát obhájil.

Jan Skopeček Foto: ODS.cz
Jan Skopeček

Skopeček se narodil 21. října 1980 v Hořovicích. Středoškolská studia absolvoval v Berouně, poté vystudoval ekonomiku a management na Zemědělské fakultě Jihočeské Univerzity a hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Právě na VŠE začal po dokončení studia i pedagogicky působit a vyučovat ekonomii a hospodářskou politiku.

Už během studií navštěvoval na VŠE přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který Skopečka v roce 2006 zaměstnal jako poradce v Kanceláři prezidenta republiky.

Politické působení

V roce 2001 se stal členem ODS, v níž působil jako předseda Místního sdružení ODS Hořovice, Oblastního sdružení ODS Beroun a člen výkonné rady ODS. V prosinci 2013 byl zvolen předsedou ODS Středočeského kraje.

V komunálních volbách v roce 2002 kandidoval za ODS do zastupitelstva města Hořovice, ale neuspěl. Zastupitelem se stal až po volbách o čtyři roky později. Mandát poté obhájil i v roce 2010, přičemž byl navíc zvolen i radním města. I v roce 2014 se mu podařilo mandát zastupitele obhájit z pozice lídra kandidátky ODS, radním se však již znovu nestal. Mandát zastupitele obhájil i v roce 2018.

V roce 2004 úspěšně kandidoval v krajských volbách za ODS do zastupitelstva Středočeského kraje. Zastával pozici místopředsedy finančního výboru. Mandát zastupitele poté obhájil ještě třikrát - v roce 2008, 2012 i 2016. Dne 18. listopadu 2016 byl zvolen radním kraje pro oblast vzdělávání a sportu. V roce 2017 byl po rozpadu koalice z funkce radního odvolán.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 i 2013 kandidoval za ODS ve Středočeském kraji, ani jednou však neuspěl. Do Sněmovny se mu podařilo dostat až v březnu 2017, když na poslanecký mandát rezignoval jeho spolustraník Adolf Beznoska, který byl zvolen členem Kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu. V říjnových volbách téhož roku pak post poslance obhájil.

Jan Skopeček je svobodný a má jednoho syna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků