Hlavní obsah
 

Černé skříňky z dubajského letadla jsou silně poškozené

Letečtí experti vyšetřující příčiny sobotní havárie letadla společnosti FlyDubai v ruském Rostově na Donu v neděli oznámili, že černé skříňky zajištěné na místě nehody jsou silně poškozené.

 
Černé skříňky z dubajského letadla jsou silně poškozené

Společnost FlyDubai oznámila, že poskytne rodině každého cestujícího, který přišel při nehodě o život, okamžitou pomoc ve výši 20 000 dolarů (asi 479 000 korun). Pomoc pozůstalým přislíbili také ruský prezident Vladimir Putin a premiér Dmitrij Medveděv.

Černá skříňka nalezená na místě neštěstí

Foto: Handout, Reuters

Boeing 737-800 společnosti FlyDubai letící z Dubaje se v sobotu ráno zřítil za špatné viditelnosti při přistávání na letišti v Rostově na Donu a začal hořet. Nehodu nepřežil žádný z 55 cestujících ani sedmi členů posádky. Definitivně bylo potvrzeno, že tímto spojem cestovalo 44 Rusů, osm Ukrajinců, dva Indové a jeden Uzbek. Společnost uvedla, že stoj řídili zkušení piloti z Kypru a Španělska, pětičlennou posádku tvořili stevardi a letušky ze Španělska, Ruska, Seychel, Kolumbie a Kyrgyzstánu. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE. Záchranáři ohledávají trosky zříceného letadla

Video: AP

Místopředseda ruského Mezistátního leteckého výboru (MAK) Sergej Zajko v ruské televizi řekl, že obě černé skříňky nalezené na místě nehody byly dopraveny do Moskvy a experti je začali zkoumat. Záznamníky letových dat a komunikace v kokpitu jsou ale podle něj silně poškozeny a není zatím jasné, zda se z nich podaří nějaké údaje získat.

Rostovské letiště zůstává i v neděli zavřené, provoz se na něm obnoví patrně v pondělí ráno.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé nosí květiny na letiště v Rostově

Video: AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků