Hlavní obsah
 

Autobus v Peru se zřítil ze srázu, desítky mrtvých

Nejméně 44 lidí zemřelo a dvě desítky dalších byly zraněny při nehodě autobusu v Peru. Dálkový spoj sjel z panamerické silnice vedoucí napříč kontinentem a zřítil se z více než stometrového srázu poblíž jihoperuánského města Arequipa. Příčina nehody zatím není jasná, podle místních médií však řidič patrně nezvládl zatáčku kvůli vysoké rychlosti nebo nepozornosti.

 
Autobus v Peru se zřítil ze srázu, desítky mrtvých

Autobus havaroval brzy ráno místního času (dopoledne SEČ) nedaleko městečka Camaná u Arequipy. Dvoupatrový dálkový autobus vezl přes 60 lidí, ačkoli měl podle místní policie na seznamu pouze 45 pasažérů. Společnost Rey Latino, která spoj provozovala, dostala tříměsíční zákaz provozu na této trase.

Záchranáři vyprostili z autobusu a jeho okolí 43 mrtvých, další člověk zemřel po převozu do nemocnice. Mezi 23 zraněnými je několik lidí v kritickém stavu. Záchranné práce komplikoval špatně přístupný terén, kvůli němuž museli být zranění k sanitkám čekajícím na silnici mnohdy vytahováni pomocí lan.

Prezident Pedro Pablo Kuczynski vyjádřil na Twitteru soustrast rodinám obětí.

Šofér přežil

Ačkoli příčina nehody není oficiálně vyšetřena, peruánská média citují zástupce policie a místních úřadů, podle nichž jel zřejmě autobus příliš rychle a řidič situaci nezvládl. Sám šofér nehodu přežil a policie jej chce co nejdříve vyslechnout.

Právě nadměrná rychlost bývá spolu s mnohdy špatným stavem peruánských silnic častou příčinou smrtelných nehod v této třicetimiliónové zemi, kde podle statistik zahynulo v roce 2016 na silnicích přes 2600 lidí.

Nehoda autobusu v Peru

Foto: ČTK/AP

Jedna z nejtragičtějších nehod se stala začátkem ledna, kdy se autobus po srážce s kamiónem zřítil ze srázu severně od metropole Limy. Zahynulo pět desítek lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků