Hlavní obsah
 

Australský vědec se ve 104 letech vydal přes půl světa ukončit svůj život

Renomovaný vědec David Goodall, kterému je nyní 104 let, přijel ve středu na letiště v australském Perthu, aby se vydal do Švýcarska. Důvodem jeho dlouhé cesty je podstoupení eutanázie, která je v evropské zemi legální. Goodall netrpí žádnou nevyléčitelnou nemocí, kvalita jeho života se však prý v poslední době zhoršila natolik, že se rozhodl odejít na věčnost.

 
Australský vědec se ve 104 letech vydal přes půl světa ukončit svůj život

Goodall, který působil jako vědecký pracovník se specializací na ekologii na univerzitě Edith Cowan University v Perthu, má namířeno do švýcarské Basileje. Tam podle společnosti Australian Broadcasting Corporation jedna z klinik zaměřená na asistované sebevraždy jeho žádost schválila.

Novinářům prozradil, že si po cestě udělá zastávku ještě ve francouzském Bordeaux, kde se potká s některými členy své rodiny a navždy se s nimi rozloučí.

„Dobrovolnou eutanázii podporuji již mnoho let. Je mi líto, že kvůli ní musím jet až do Švýcarska. Raději bych ji podstoupil v této zemi, která je mým domovem,“ svěřil se Goodall agentuře AP před odletem s tím, že v Austrálii je tento proces ilegální.

Ačkoli netrpí žádnou nevyléčitelnou nemocí, kvalita jeho života se prý v poslední době výrazně zhoršila.

„Nikdy jsem si nestěžoval. Až donedávna jsem žil celkem dobrý život. Loňský rok byl ale mnohem méně uspokojující, protože jsem nemohl cestovat, a dokonce jsem ani nezvládal používat veřejnou dopravu,“ vysvětlil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků