Hlavní obsah
Unesený izraelský voják Hadar Goldin Foto: ČTK/AP

Žádného izraelského vojáka jsme nezajali, tvrdí Hamás

Palestinské hnutí Hamás popírá, že by zadržovalo 23letého vojáka, jehož pohřešuje izraelská armáda. Hadar Goldin zmizel v pátek v průběhu vyhlášeného příměří nedaleko Rafahu v pásmu Gazy.

Unesený izraelský voják Hadar Goldin Foto: ČTK/AP
Žádného izraelského vojáka jsme nezajali, tvrdí Hamás

Ozbrojené křídlo Hamásu, Bridágy Kásam, uvedly, že o „tomto vojákovi nemá žádné zprávy“. Dodaly však, že v místě ztratily skupinu bojovníků, kteří měli za úkol útočit ze zálohy: „Domníváme se, že byli všichni zabiti při (izraelském) bombardování. Pokud tedy vojáka v boji zadrželi, pak si myslíme, že byl také zabit.“

Původně třídenní příměří v pásmu Gazy v pátek vydrželo jen hodinu a půl. Goldin a jeho spolubojovníci měli být přepadeni, když prováděli kontrolu u jednoho z podzemních tunelů v enklávě. Podle Hamásu ale klid zbraní porušil Izrael raketovým útokem. Jeho bojovníci pak prý na něj byli nuceni reagovat.

Izraelci prohlašují, že ofenzíva neskončí, dokud nebudou zlikvidovány všechny tunely, jimiž Hamás pašuje zbraně i bojovníky k útokům proti Izraeli.

Při útocích v noci na sobotu zemřelo dalších 47 Palestinců, uvedly tamní úřady. Palestinská strana tak eviduje už nejméně 1600 mrtvých, Izrael 64.

Proti akci Ochranné ostří protestovaly v pátek na Západním břehu Jordánu tisíce Palestinců. Dva z nich přišli při srážkách s izraelskými vojáky o život, uvedl server BBC.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků