Hlavní obsah

Dvanáct vojáků NATO bylo zraněno při nedělních bojích s afghánským fundamentalistickým hnutím Tálibán u hlavního města Kábulu. Podle velení mezinárodních sil ISAF neexistují důkazy, že by si boj a nálety vyžádaly obětí mezi civilisty, jak tvrdil policejní komisař.

V Afghánistánu byl zraněn tucet vojáků NATO

Nejvyšší velitel policejních jednotek v provincii Vardak, která hraničí s Kábulem, uvedl, že při bojích a náletech zahynuli tři civilisté. Asif Bandwal upřesnil, že při náletech koalice zahynuli tři civilisté a dalších sedm jich bylo zraněno. Podle něj padlo také pěj bojovníků Tálibánu.

Mluvčí sil ISAF major Charles Anthony ale popřel, že na počátku akce byla exploze nálože nastražené u silnice, ale že panují nejasnosti o tom, co se stalo. Potvrdil však, že v bojích byl zraněn" asi tucet" vojáků NATO. První zprávy hovořily o čtrnácti zraněných.  "Nevylučuji na sto procent možnost (obětí), ale dosud jsme nenašli nic, co by nás mohlo vést k tomu, abychom uvěřili, že byly civilní oběti," sdělil Anthony.

Právě velké množství civilních obětí při akcích NATO zhoršilo vztahy mezi afghánskou vládou vedenou prezidentem Hámidem Karzáím a koaličními silami bojujícími proti fundamentalistům.  

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků