Hlavní obsah
Ukrajinský prezident Petro Porošenko se fotí s představiteli médií SAE na zbrojařském veletrhu IDEX v Abú Zabí Foto: Kamran Jebreili, ČTK/AP

Ukrajinský prezident Petro Porošenko během své současné návštěvy zbrojařského veletrhu v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech dohodl dodávky zbraní pro ukrajinskou armádu. Porošenko podle agentury TASS ohlásil, že Ukrajina na veletrhu uzavřela dvacítku kontraktů na dodávky zbraní.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se fotí s představiteli médií SAE na zbrojařském veletrhu IDEX v Abú Zabí Foto: Kamran Jebreili, ČTK/AP
Ukrajina nakupuje zbraně u Arabů, ti se podle Porošenka Putina nebojí

„Během zbrojní výstavy Ukrajina uzavřela řádově dvě desítky kontraktů na dodávky zbraní,” řekl Porošenko v Abú Zabí podle zpravodaje TASS.

Podepsané kontrakty se podle prezidenta týkají „dodávek obranných zbraní na Ukrajinu” a byly uzavřeny s „evropskými, americkými a blízkovýchodními firmami”.

Porošenko rovněž ohlásil uzavření několika kontraktů na vývoz ukrajinských zbraní v hodnotě „několika desítek miliónů dolarů”. Tyto finanční prostředky také mají být využity k modernizaci ukrajinské armády.

„Arabové, na rozdíl od Evropanů a Američanů, se nebojí hrozeb Putina o rozpoutání třetí světové války v případě dodávky zbraní a vojenské techniky Ukrajině. Navíc je jasné, že mají své vlastní účty s Putinem, přihlédne-li se k poklesu cen ropy skoro na polovinu a k nestabilitě po celém světě, která překáží rozvoji Spojených arabských emirátů. A tak to (dodávky zbraní Ukrajině) bude jejich malinká pomsta,” uvedl o výsledcích Porošenkovy cesty poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko podle zpravodajského serveru lenta.ru.

Současně připomněl, že ruský prezident Vladimir Putin v pondělí v televizním rozhovoru odhadl, že ukrajinský konflikt nepřeroste ve válku. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků