Hlavní obsah

Afghánské radikální hnutí Tálibán dodrželo svůj slib a propustilo dvě unesené Jihokorejky, které trpí zdravotními potížemi. V rukou únosců zůstává už téměř měsíc 19 jihokorejských občanů. Jedna z propuštěných žen agentuře AFP telefonicky sdělila, že jsou obě v pořádku.

Tálibán propustil dvě nemocné Jihokorejky

"Personál Mezinárodního výboru Červeného kříže (obě rukojmí) předal ve městě Ghanzi delegaci Jižní Korey," uvedl ve svém prohlášení výbor. 

Na místo předání přivezl Korejky podle agentury AP jeden z místních kmenových vůdců, jenž se podílel na vyjednávání s radikály. Když ženy s šátky na hlavách přesedaly do vozu Červeného kříže, propukly v pláč. Poté odjely na americkou základnu ve městě Ghazní.

"Pojedeme za nimi, abychom se dozvěděli co nejvíce informací," uvedl guvernér provincie Ghazní Mirajudin Patan. V rukách únosců zůstává ještě 19 rukojmích. 

Tálibán slíbil, že ženy propustí v pondělí v 13:30. "Propustíme dvě nemocné korejské rukojmí dnes v 16:00 (13:30 SELČ). Předáme je Červenému kříži mezi provinciemi Ghazní a Zábul," sdělil telefonicky agentuře Reuters Karí Júsuf Ahmadí, který vystupuje jako mluvčí islámských radikálů.

Rukojmí chce Tálibán vyměnit za vězně

Tálibán nadále zadržuje 3 muže a 16 žen, které unesl 19. července na cestě z Kandaháru do Kábulu. Dva včetně vedoucího křesťanské misijní skupiny už dříve únosci zabili.

Zbylé rukojmí je Tálibán ochoten vyměnit za své vězněné bojovníky, to však afghánská vláda odmítá.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků