Hlavní obsah
Tábor pro syrské uprchlíky nedaleko jordánského Ammánu Foto: Muhammad Hamed , Reuters

Více než tři milióny Syřanů v zahraničí se přihlásily Organizaci spojených národů jako uprchlíci. V zemi se válčí čtvrtým rokem a „největší humanitární krize naší doby“ se pořád prohlubuje, upozornil v pátek úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR).

Tábor pro syrské uprchlíky nedaleko jordánského Ammánu Foto: Muhammad Hamed , Reuters
Na útěku je bezmála polovina Syřanů, už tři milióny jich utekly za hranice

Podle UNHC musela své domovy opustit téměř polovina Syřanů. Šest a půl miliónu jich je na útěku na syrském území a každý osmý občan Sýrie utekl za hranice. Většinou odešli do sousedních zemí, jen Libanon jich přijal 1,14 miliónu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Syrská krize se stala největší humanitární katastrofou dneška,“ upozornil komisař António Guterres a dodal, že mezinárodní společenství pro uprchlíky stále nedělá dost, i když bylo štědré.

V Sýrii se bojuje od března 2011. Konflikt v uplynulých měsících eskaloval s úspěšným nástupem radikální organizace Islámský stát, který dobyl rozsáhlé oblasti nejen v Sýrii, ale také v Iráku. V bojích v Sýrii padlo už víc než 190 000 lidí.

Související témata:

Syrský prezident Bašár Asad

Foto: SANA/Handout, Reuters

Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků