Hlavní obsah

Malý chlapec na videu IS zavraždil školníka a taxikáře, píšou ruská média

Dva muži, které na videu zveřejněném hnutím Islámský stát (IS) zabíjí malý chlapec jako agenty ruské kontrarozvědky FSB, jsou podle ruských médií ve skutečnosti školník z Kazaně a taxikář z Karačajevsku.

Malý chlapec na videu IS zavraždil školníka a taxikáře, píšou ruská média

Sergeje Ašimova (30) i Džambulata Mamajeva (38) identifikovaly jejich manželky a obě shodně vyloučily, že by jejich manželé měli cokoli společného s tajnými službami.

Podle listu Kommersant se oba muži narodili v Kazachstánu a před časem konvertovali k islámu. Z Ašimova se tak stal Abdulla, který v roce 2011 vykonal hadždž, pouť do Mekky, a Mamajev, otec tří dětí, si začal říkat Sajfulláh.

Vražda zřejmě zinscenovaná

Kommersant také uvedl, že vražda na videu byla s největší pravděpodobností zinscenovaná.

„Chlapec střílí z osmimilimetrového glocku. Z takové vzdálenosti by na záběrech muselo být mnohem více krve,“ řekl nejmenovaný odborník na zbraně.

Zhruba sedmiminutové video zveřejnila propagandistická sekce IS nazývaná Al Hayat Media. Dvojice zajatců na něm na kameru uvádí, že je do Sýrie poslala ruská tajná služba FSB. Údajně měli získávat zpravodajské informace o IS a jeho bojovnících původem z Ruska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků