Hlavní obsah

Iráčtí radikálové pohrozili smrtí uneseného iráckého Němce Sinana Krauseho, kterého zadržují od února, jestliže Berlín do deseti dnů nestáhne z Afghánistánu své jednotky. Varování se objevilo na videu, které radikálové zveřejnili na internetu.

Iráčtí únosci hrozí zabitím Němce

Méně známá radikální skupina Šípy spravedlnosti unesla 6. února dva německé občany, Hannelore Krauseovou a jejího syna Sinana. Krauseovou po 155 dnech propustili, Sinan ale zůstal v rukou únosců a nyní mu hrozí smrt.

"Naposledy dáváme Německu deset dní na to, aby stáhlo svoje jednotky z Afghánistánu, jinak mu podřežeme hrdlo jako ovci k našemu potěšení a na podporu našich bratří a k ponížení našich nepřátel," uvádí se v prohlášení, které přečetl mimo kameru jeden z únosců. Žena byla podle něho propuštěna na svobodu proto, že konvertovala k islámu.

Na videu je vidět, jak sedící Sinan Krause popíjí čaj a mluví se svou plačící matkou. Zřejmě se loučí před jejím propuštěním na svobodu.

Skupina už zveřejnila dvě videa s unesenými, pravost současného záznamu zatím nebyla ověřena. Už na druhém vyjádřili povstalci stejný požadavek a hrozili zabitím obou unesených. Bylo však zveřejněno na webu, který pro svá poselství používají radikální muslimové.

Krauseová byla provdána za Iráčana a pracovala pro rakouskou obchodní společnost. Její zhruba pětadvacetiletý syn má údajně irácké i německé občanství. Jeden z únosců uvedl, že Sinan pracoval po irácké ministerstvo zahraničí.

Německo odmítlo invazi do Iráku, ale v Afghánistánu má 3000 vojáků většinou na poklidnějším severu města.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků