Hlavní obsah
 

Holčičku našli živou po 24 hodinách pod sutinami, počet obětí v Bejrútu přesto roste

Po mohutné úterní explozi v Bejrútu zůstaly pod sutinami domů uvězněny desítky lidí.Jednou z nich byla i malá holčička, kterou se podařilo živou vyprostit po 24 hodinách. V libanonské metropoli zahynulo po výbuchu nejméně 137 lidí a dalších 5000 bylo zraněno, informovala agentura AFP.

 
Holčičku našli živou po 24 hodinách pod sutinami, počet obětí v Bejrútu přesto roste

Dívka, která byla uvězněna pod sutinami jednoho z rozbořených domů, se dočkala záchrany až po 24 hodinách od výbuchu. Záchranný tým ji objevil, když jí z trosek vyčnívala pouze hlava. Postupně pak dítě dostal do bezpečí.

Pod sutinami se pravděpodobně stále nachází mnoho lidí, pohřešovány jsou řádově desítky osob. „Dosud je na 137 mrtvých a více než 5000 zraněných,” uvedl mluvčí ministerstva zdravotnictví. Lidé se zoufale snaží najít svoje pohřešované blízké, ať už v nemocnicích či přímo mezi troskami zničeného města.


Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Nové letecké záběry zničeného Bejrútu

Video: AP

Mezi lidmi se už několik hodin po explozi zvedla vlna pomoci. Kdo nepřišel o střechu nad hlavou, začal nabízet přespání pro potřebné. Ti, kteří mají automobil, svážejí osoby ochotné darovat krev do nemocnic. Právě nedostatek krve je totiž jedním z velkých problémů.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Satelitní záběry před a po výbuchu odhalují zkázu v bejrútském přístavu

Video: Reuters

Obrovské exploze podle úřadů způsobil požár v přístavním skladu, kde bylo uloženo asi 2750 tun dusičnanu amonného, který se často využívá v hnojivech jako dezinfekční prostředek vody a díky oxidačním vlastnostem i v pyrotechnice.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Aktuální záběry ze čtvrtečního rána na zdevastovaný Bejrút

Video: AP

Mohutná tlaková vlna způsobila rozsáhlé škody až pět kilometrů od místa výbuchu a podle bejrútského guvernéra Marvána Abbúda ztratilo domov až 300 tisíc lidí. Podle informací české diplomacie mezi oběťmi nejsou čeští občané.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků