Hlavní obsah
 

Hamás se chlubí videem, na kterém zabíjí Izraelce

Brigády Kásam, které jsou ozbrojeným křídlem palestinského hnutí Hamás ovládajícího pásmo Gazy, zveřejnily videozáznam útoku svých bojovníků na izraelské vojáky. Jde údajně o záběry z pondělního napadení izraelského vojenského stanoviště u kibucu Nachal Oz, při kterém přišlo o život pět vojáků, uvedl izraelský list Ha’arec. Kibuc se nachází nedaleko pásma Gazy.

 
Hamás se chlubí videem, na kterém zabíjí Izraelce

Na záběrech jsou vidět palestinští radikálové procházející tunelem vedoucím na území židovského státu a následně se schovávající za zdmi stanoviště. Poté kamera, kterou mají nejspíš upevněnou na helmě, zabírá přestřelku s izraelskými vojáky. Na závěr ozbrojenci z místa incidentu utíkají zpět do tunelu a ukazují zbraň, kterou ukořistili.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Videozáznam jako první zveřejnila televizní stanice Al-Aksá, která je hlásnou troubou Hamásu. Její sídlo se v uplynulých dnech stalo terčem útoku izraelského letectva, stanice ale i nadále pokračuje ve vysílání. Jak k záznamu poznamenala palestinská agentura Maan, pravdivost záběrů nebylo možné ověřit.

Izraelská armáda již dříve potvrdila, že v oblasti bylo v pondělí zabito pět vojáků, Brigády Kásam ale tvrdí, že zabily deset příslušníků izraelských bezpečnostních složek.

Izraelští vojáci se během operace Ochranné ostří zaměřili mimo jiné právě na zničení podzemních chodeb, z nichž radikálové z Hamásu podnikají útoky na území židovského státu. Právě zničením všech tunelů podmínil v pondělí izraelský premiér Benjamin Netanjahu konec operace v pásmu Gazy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků