Hlavní obsah

Nejméně 22 mrtvých si v pondělí vyžádaly dva pumové atentáty v Afghánistánu. V centru afghánské metropole Kábulu zabil sebevražedný útočník z řad Tálibánu 14 Nepálců, kteří pracovali pro bezpečnostní službu. Dalších osm lidí zahynulo při výbuchu nálože nastražené na motocyklu v severovýchodní provincii Badachšán.

Atentátníci zabili v Afghánistánu dvaadvacet lidí

Nepálci cestovali mikrobusem na kanadské velvyslanectví, kde působí jako členové ochranky. Čtrnáct pasažérů mikrobusu usmrtil pěší sebevražedný útočník, další lidé utrpěli při útoku zranění.

K násilnému činu se přihlásilo hnutí Tálibán prostřednictvím svého mluvčího Zabiulláha Mudžáhida. Podle něj šlo o útok proti „silám stojícím za pokračující agresí v Afghánistánu”.

Jedná se o první útok v Kábulu během muslimského postního měsíce ramadánu, který začal před dvěma týdny.

Hasiči a policisté zasahují na místě výbuchu.

Foto: Reuters

Afghánské ministerstvo vnitra potvrdilo, že všech 14 mrtvých pocházelo z Nepálu. Zraněno bylo devět lidí – pět Nepálců a čtyři afghánští civilisté, dodalo ministerstvo.

V severovýchodní provincii Badachšán v pondělí přišlo o život nejméně osm afghánských civilistů a 14 dalších utrpělo zranění při explozi bomby umístěné na motocyklu, sdělil mluvčí provinčního guvernéra. Bomba vybuchla na tržišti ve městě Kašim.

Související téma:

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V oblasti je aktivní hnutí Tálibán, které zde pravidelně napadá příslušníky afghánských bezpečnostních sil. Afghánská policie vyšetřuje, kdo byl cílem atentátu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků