Vstup Liebermannovy pravicové strany do Olmertovy koalice podpořilo 61 poslanců, proti bylo 38 zákonodárců.

Pro Olmertův kabinet to v parlamentu znamená posílení většiny z dosavadních 67 na 78 hlasů z celkového počtu 120 poslanců v Knessetu. Zbylí poslanci se hlasování nezúčastnili. Liebarmanův vstup do koalice už odpoledne poměrem 21:1 hlasu odhlasovala vláda.

Jako ministr pro strategické záležitosti bude Lieberman rozhodovat hlavně o preventivních opatřeních vůči íránské jaderné hrozbě.

Lieberman? "Haider a Le Pen!"

Proti Liebermanově účasti na koalici jsou zejména levicové a arabské strany. Poslanec Ahmad Tíbí z Arabského hnutí pro obnovu Liebermana označil za "nebezpečného politika, fašistu a rasistu".

"Všude jinde by se mu vyhýbali, izraelský premiér ho povyšuje na vicepremiéra," řekl. Tíbí Lieberamana přirovnal k evropským pravicovým politikům Le Penovi a Haiderovi.

Strana Izrael je náš domov je proti vzniku palestinského státu, Lieberman chce navíc zbavit Izrael jeho arabských obyvatel. Tento politický cíl by mohl Olmertovi získat podporu další části izraelské veřejnosti, ovšem  podle expertů může zničit jakékoliv další vyjednávání mezi Izraelem a Palestinou.