"Prosadili jste skupinu teroristů v regionu," prohlásil Ahmadínežád na adresu Spojených států a jejich západních spojenců. "Je ve vašem vlastním zájmu získat odstup od těchto kriminálníků. To je ultimátum. Zítra si pak nestěžujte," hřímal prezident.

Ahmadínežád tvrdil, že snahy o stabilizaci izraelského "pseudostátu" zkrachovaly. "Musíte věřit, že tento režim zaniká," vyzval evropské země s tím, že z podpory Izraele nemohou mít prospěch. Pohrozil, že se muslimské národy mohou pomstít, až jim vyprchá trpělivost.

Íránský prezident promluvil u příležitosti takzvaného Jeruzalémského dne, který v minulosti vyhlásil zesnulý ajatolláh Chomejní. Připadá na poslední pátek muslimského svátku ramadánu jako mezinárodní den boje proti Izraeli a za "osvobození" Jeruzaléma.

Ahmadínežád pokládá holocaust za mýtus

Za protiizraelské poznámky odsoudil svět i Izrael Ahmadínežáda už několikrát. Nedílnou součástí prezidentovy běžné protiizraelské rétoriky je popírání holocaustu, šoa je podle něj mýtus. [celá zpráva] Nejvíce protestů vyvolal prezidentův loňský projev, v němž Ahmadínežád prohlásil, že Izrael "by měl být vymazán z mapy světa". Podle izraelského deníku Haarec to od té doby těmito slovy prezident nezopakoval.

V srpnu prezident s narážkou na negativní reakce světa na íránské obohacování uranu uvedl, že "Írán nepředstavuje hrozbu pro žádnou zemi, ani pro sionistický režim", informoval Haarec. Írán neuznává stát Izrael od íránské revoluce v roce 1979.