O smrti bin Ládina minulý týden informoval francouzský list L´Est Républicain. Čerpal z dokumentu Hlavního ředitelství vnější bezpečnosti (DGSE), který se odvolává na tajnou službu Saúdské Arábie. Podle ní bin Ládin zemřel na tyfus. Onemocněl prý 23. srpna v Pákistánu a zemřel, protože mu nemohla být poskytnuta potřebná lékařská péče. [celá zpráva]Saúdská Arábie však informace o jeho smrti popřela.

Zástupce Tálibánu, který se nepředstavil, telefonoval před pár dny do kanceláře Al-Arabíja. Tvrdil, že je "bin Ládin živ a že zpráva o jeho smrti je nepravdivá". Dopisovatel Al-Arabíje z Islámabádu Bakr Arjaní citoval jeho slova: "Tálibán to ověřoval u svých členů, kteří jsou blízcí al-Kajdá, a zjistil, že ty zprávy jsou neopodstatněné, " citoval mluvčího dopisovatel Al-Arabíji z Islámábádu.

Záběry bin Ládina se naposledy objevily na videu, které bylo odvysíláno v době amerických prezidentských voleb v roce 2004. Později byly vysílány už jen jeho audionahrávky. To vyvolává pochybnosti o jeho stavu. Spekuluje se, že al-Kajdá řídí bin Ládinův zástupce Ajmán Zavahrí. [celá zpráva]