První požaduje okamžité stažení všech izraelských vojáků, zatímco druhá takový postup kategoricky odmítá do doby, než budou v jižním Libanonu rozmístěny účinné mírové jednotky OSN. Tyto mírové síly by měly napříště chránit Izrael před raketovými útoky Hizballáhu. Kompromis mezi oběma stranami je ale v současnosti údajně jen těžko představitelný.

Doporučené články

Připravuje se údajně nový návrh rezoluce, jehož text by byl přijatelný pro obě strany. Francouzští vyjednávači však rozhodně odmítli, že by tím padl společný francouzsko-americký návrh rezoluce, předložený jako nadějný v uplynulých dnech. Stačí prý jej jen doplnit a přepracovat. "Pokoušíme se vytvořit co nejlepší možný text , který by zohledňoval obavy všech stran," řekl  francouzský velvyslanec při OSN Jean-Marc de La Sabliere. "Doufám, že se nám podaří jej sestavit co nejdříve. Nepochybně to bude ještě tento týden," dodal velvyslanec.

Intervence z Ligy arabských zemí

Na podporu libanonského postoje v sídle OSN v New Yorku v noci na dnešek intervenovala také delegace Ligy arabských zemí. Její představitel, katarský ministr zahraničí šajch Hamad bin Džasím bin Džabr Sání, požadoval "okamžité a úplné" stažení izraelských jednotek jako zásadní podmínku pro jakoukoli dohodu o příměří. Odchod Izraelců by měl být také klíčovým prvkem jakéhokoli "spravedlivého a trvalého míru". 

 Vše nasvědčuje tomu, že Rada bezpečnosti zatím nepřijme ani předběžnou rezoluci s neurčitým textem vyzývajícím k zastavení bojů.