Dalších šest dětí bylo mezi 32 zraněnými.

Týž den při náletu v provincii Hudajdá bylo zabito dalších 14 osob, členů jedné rodiny. Za posledních deset dnů si nálety vyžádaly 109 obětí. McGoldrick v této souvislosti odsoudil „eskalující se nevybíravé útoky“, kdy se cílem stávají civilisté, jako při náletu na „zaplněné lidové tržiště“.

Koalice poslední oběti nekomentovala, ale dříve uvedla, že nikdy neútočí cíleně na civilní cíle, i když organizace na ochranu lidských práv opakovaně uváděly, že bombardována byla tržiště, nemocnice, školy, obřadní síň a obytné čtvrti.

Od intervence Saúdů, která začala v březnu 2015, v zemi zemřelo nejméně 8750 osob a dalších 50000 jich bylo zraněno. Epidemie cholery, který v zemi propukla v dubnu, má 2227 obětí.

Vybombardovaný dům u hlavního města Saná

Vybombardovaný dům u hlavního města Saná

FOTO: Khaled Abdullah, Reuters

„Tyto činy prokazují naprostou neúctu k lidským životům ze strany všech (bojujících) stran včetně Saúdy vedené koalice. Nadále ukazují že výsledkem je v této absurdní válce jen zničení země a nepřiměřené utrpení jejího lidu,“ dodal McGoldrick.

Na potravinové pomoci je závislých sedm miliónů Jemenců, nedostatkem potravy v Jemenu trpí 17 miliónu lidí a třetina z nich je na hranici hladomoru.

Jemenci, kteří ztratili domov na ulici v Hudajdě

Jemenci, kteří ztratili domov na ulici v Hudajdě

FOTO: Abduljabbar Zeyad, Reuters

V zemi bojuje vláda prezidenta Abda Rabúa Mansúra Hádího se šíitskými vzbouřenci z kmene Húsíů. Prezidenta podporuje arabská koalice, která si nepřeje, aby zemi ovládli šíité podporovaní Íránem. Boje na podzim eskalovaly, když Húsíové vypálili dvě balistické rakety na Rijád. [celá zpráva]

Po prvním útoku na letiště uvalili Saúdové na zemi úplnou blokádu, která byla zrušena kvůli obavám z rozsáhlého hladomoru. [celá zpráva]