"Taková věc jako absolutní spravedlnost podle mě neexistuje. Někdy je to, co je spravedlivé pro vás, nespravedlivé pro někoho jiného. To si musíme přiznat," řekl Halevy. Při setkání byl nafilmován a záznam z Londýna vysílala izraelská televize.

"Studoval jsem práva a dostudoval s vyznamenáním. Pomohlo mi to naučit se, jak zákon porušovat, což jsem někdy potřeboval. Ano, porušil jsem zákon. Neřeknu vám kolikrát, protože nehodlám strávit zbytek života v cele," řekl Halevy a vyvolal tím hlasitý smích posluchačů.

Spory s Netanjahuem

Halevy se narodil v roce 1934 v Londýně a o čtrnáct let později se s rodinou přestěhoval do Izraele. Práva vystudoval na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě a téměř 30 let pracoval pro tajnou službu.

V minulosti patřil k hlasitým kritikům premiéra Benjamina Netanjahua za jeho postoj k vyjednávání o íránském jaderném programu. Na rozdíl od premiéra židovského státu trvá na tom, že v některých směrech je dohoda dosažená s Íránem užitečná i pro Izrael. [celá zpráva]

Úmluva světových mocností s Islámskou republikou umožnila zrušení protiíránských sankcí výměnou za to, že Írán zpomalí svůj nukleární program.