Na videu je vidět letadlo, které se za vítězoslavného křiku povstalců řítí k zemi. Po následném střihu se už objevuje vrak na zemi, kolem něho jsou roztroušeny části lidských těl.

KOMENTÁŘ DNE:

Babiš je obětí mezinárodního spiknutí - Argumentaci premiéra kolem kauzy Čapí hnízdo i údajné spolupráce s StB rozebírá Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Po pádu Islámského státu vstávají staronoví bojovníci - Nástup nových teroristických organizací v Iráku a Sýrii komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>

Mluvčí irácké armády potvrdil, že u Kirkúku havarovalo letadlo. Uvedl, že jsou pohřešováni dva piloti a jeden člen posádky. Podle agentury Amaq ale bylo na palubě pět lidí a nikdo z nich nepřežil.

Označení letadla ukazuje, že šlo o irácký letoun

Ztracený turbovrtulový jednomotorový letoun Cessna AC-208 Combat Caravan je vojenská verze hornoplošné jednomotorové dopravní Cessny 208 Caravan, která je upravená pro nesení výzbroje včetně protitankových raket Hellfire.

Stroj v oblasti ovládané Islámským státem prováděl průzkumné a bojové úkoly, uvedl armádní mluvčí. Podle něj se dosud vyšetřuje, jestli byl sestřelen, nebo havaroval kvůli technickým problémům.