O nasazení nejnovějších suchojů informoval mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov s tím, že stroje byly minulý týden poslány na leteckou základnu Chmejmim u pobřežního města Latakíja na severozápadě Sýrie.

Kolik Su-35 se do bojů v zemi zapojí, Moskva neprozradila. Ruská média, na něž se odkazuje agentura AP, nicméně referují o čtyřech strojích. A čtveřici zaparkovaných letounů zmiňovaného typu na ploše základny Chmejmim ukázala také ruská televize.

Úkolem „superovladatelných“ strojů generace 4++ bude především eskorta bombardérů.

Za čtyři měsíce už stihly letouny Ruské federace podniknout šest tisíc operačních letů. Jen za uplynulý týden šlo o 468 operací, dodal mluvčí ministerstva obrany.

Zatímco Moskva trvá na tom, že ze vzduchu útočí výhradně na pozice teroristů, Západ v čele se Spojenými státy hovoří o tom, že se piloti při bombardování zaměřují i na umírněnou opozici.

Buď jak buď, údery ruského letectva, které operuje v kooperaci se syrskými leteckými jednotkami, v uplynulých týdnech pomohly vojskům Bašára Asada dobýt zpět významnou část ztraceného území, poznamenává AP.