Ruský server uvedl, že právě tento člověk nastražil do zavazadlového prostoru letounu výbušninu, která 23 minut po startu explodovala.

Hlavní pachatel měl podle webu už při nástupu na letiště zájem o práci nakladače, v čemž mu bylo vyhověno.

Terorista opustil letiště hned po tom, co bombu instaloval, a nedlouho poté překročil i hranice Egypta. Naposledy prý jeho stopu zachytili v Turecku.

Zatykač byl vydán i na dalších pět lidí, kteří se údajně přímo podíleli na zločinu. Jejich totožnost sice údajně vyšetřovatelé znají, zpráva ji ale neuvádí.

K útoku se přihlásilo hnutí Islámský stát. Uvedlo, že výbušnina byla v plechovce od limonády. [celá zpráva]

Bratranec bojuje v Sýrii

Podle nejmenovaného egyptského zdroje agentury Reuters však byli v souvislosti s útokem zadrženi čtyři lidé a mezi nimi je i zaměstnanec, který nakládal zavazadla. Další na letišti pracoval jako mechanik a zbylí dva byli policisté.

Muž, který bombu nastražil, je bratrancem bojovníka Islámského státu, který před rokem a půl odešel bojovat do Sýrie. „Poté, co se dozvěděl, že jeden z jeho členů má příbuzného, který na letišti pracuje, dodal Islámský stát této osobě bombu v příručním zavazadle. Bylo mu řečeno, ať se neptá, a dá tu bombu do letadla,“ uvedl zdroj.

Nikdo zatím nebyl obviněn. Je možné, že policisté střežící letiště jen neplnili důkladně své povinnosti.