"Buďte si jistí, že Bůh umožní zvítězit těm, kteří ho uctívají. Slyšte rovněž dobrou zprávu, že našemu státu se daří dobře," řekl na 24minutové nahrávce údajný Bagdádí. Nálety Ruska i spojenců prý jen zvýšily odhodlání jeho bojovníků.

Ve své řeči Bagdádí rovněž zesměšňoval nedávno vzniklou islámskou vojenskou koalici pro boj s terorismem, za jejíž vznikem stojí Saúdská Arábie. Izrael pak varoval, že na něj nezapomněli a "stále se k němu blíží". Muslimy po celém světě vůdce IS vyzval, aby se k jejich boji připojili s tím, že je jejich islámskou povinností povstat. Jak poznamenaly světové agentury, pravdivost nahrávky nebylo možné nezávisle ověřit.

Sunnitská extremistická skupina Islámský stát vyhlásila v červnu 2014 na obsazených územích chalífát, jehož nejvyšším vůdcem se stal právě abú Bakr Bagdádí. V Sýrii kontrolují bojovníci Islámského státu značnou část východu a severu země, jejich moc sahá ale i do západosyrských provincií Halab, Homs a Hamá. Při bleskové ofenzivě loni v létě obsadili také téměř třetinu Iráku.