Na videu nazvaném Drazí Rusové figuruje muž v zajatecké blůze oranžové barvy. Nejprve se na kameru přiznává, že pracuje pro ruskou tajnou službu FSB a následně varuje svoji vládu, že Rusko čeká odveta za útoky proti IS. Muž následně klečí na břehu jezera a za ním stojí džihádista v uniformě, která vypadá jako uniforma ruských sil, a v ruce třímá nůž. Pronese několik hrozeb v ruštině, načež zajatci uřízne hlavu.

Pokud je záznam pravý, jedná se o prvního Rusa, jehož Islámský stát připravil o hlavu. Džihádisté takto dříve připravili o život americké, britské či japonské rukojmí. Před nedávnem oznámili také zabití Číňana a Nora stejným způsobem.

Ruské letectvo zahájilo nálety v Sýrii na konci září. Podle Západu se v drtivé většině soustředilo na jiné skupiny než Islámský stát, ale to se proměnilo po pádu ruského airbusu na Sinaji. Stroj s 224 lidmi na palubě se zřítil po explozi výbušniny na palubě. K útoku se přihlásil Islámský stát.  Ruský prezident Vladimir Putin následně slíbil radikálům tvrdou odvetu.