První incident se stal nedaleko města Nábulus na okupovaném palestinském Západním břehu Jordánu. Šestnáctiletá Palestinka se tam ráno pokusila napadnout kolemjdoucího Izraelce nožem. Zabránil jí v tom izraelský osadník, který si jí všiml a najel do ní autem; nato zastřelili útočnici izraelští vojáci.

Krátce poté vystoupil východně od Jeruzaléma z taxi Palestinec a nožem napadl izraelské chodce a jednoho z nich lehce zranil. Útočníka zastřelil civilista, který byl na místě přítomen.

Spor kvůli posvátným místům

V sobotu večer zranil Palestinec z Hebronu v izraelském městě Kirjat Gat čtyři lidi, které také napadl nožem. Mezi zraněnými je i třináctiletá dívka. Policie po několikahodinovém pátrání útočníka zadržela.

Vlna násilností mezi Izraelci a Palestinci se rozhořela koncem září kvůli posvátným místům na Chrámové hoře v Jeruzalémě. Nacházejí se tam dvě významné mešity, ale v minulosti tam býval i židovský chrám. V posledních měsících na místo začali chodit Židé ve větším počtu než v minulosti a Palestinci se obávají, že vláda Židům povolí se na hoře modlit, což dosud nesměli. Izraelská vláda však popírá, že má v úmyslu dosavadní režim změnit.

Od začátku října bylo zabito při palestinských útocích 16 Izraelců, jeden americký turista a jeden Eritrejec. O život přišlo přes 90 Palestinců, většinou útočníků, kteří byli při incidentech zastřeleni.