„Toto je zpráva pro všechny Židy, kteří jsou nepřítelem číslo jedna všech muslimů. Válka ještě nezačala. Všechno, co jste zatím zkusili, je dětská hra ve srovnání s tím, co se vám brzy začne dít,“ vyhrožuje maskovaný muž plynulou hebrejštinou prokládanou arabskými frázemi.

„Slibujeme vám, že brzy nezbude v Jeruzalémě jediný Žid, a budeme pokračovat, dokud tuto chorobu nevymýtíme z povrchu světa,“ pokračuje muž, který tvrdí, že hovoří za Islámský stát.

Z jihu i ze severu

Džihádista dále na videu Židům vyhrožuje, že mezi ně Islámský stát zaseje atmosféru strachu a vyvolá paniku.

„Podívejte se, co se u vás stalo po těch několika málo útocích s vozy a noži, které  provedli naši bratři z Palestiny. Ztratili jste hlavu a začali se bát každého řidiče, jenž zrychlil. Začali jste se na ulici děsit každého, kdo nese něco v ruce. Co myslíte, že se stane, až vás přijdou povraždit desítky tisíc (džihádistů – pozn. red.)?“ pokračují výhrůžky Islámského státu.

Že hrozba není planá, má na videu doložit mapa s údajným postupem IS. „Blížíme se k vám z jihu i ze severu,“ hrozí ozbrojenec s tím, že cílem je zrušit hranice stanovené v roce 1916 Sykes-Picotovou dohodou. Ta po porážce osmanské říše rozdělila mandátní území – Francie spravovala Sýrii a Libanon, Británie dostala tehdejší Palestinu a Irák.

Oceňují útoky Palestinců

Izrael nyní zažívá vlnu násilí, v níž Palestinci a izraelští Arabové náhodně útočí na Izraelce. Většinou k tomu používají nože a mnozí z nich umírají po izraelském zásahu. Již minulý týden při tom bylo z území ovládaného Islámským státem na internet umístěno několik videí, na nichž džihádisté ocenili útoky Palestinců na izraelské vojáky, policisty i civilisty, spolu s výzvou k jejich pokračování.

„Vítězství mudžáhidů z Al-Aksá přichází shůry. Vy jste začali – my to dokončíme,“ říká na jednom ze starších videí další maskovaný muž se samopalem v ruce.

V jiné nahrávce však džihádisté vyhrožují i Hamásu a dalším palestinským skupinám. „Vykořeníme Hamás. Hamás a jeho sekulární frakce se podrobí naší vůli a v Gaze zavládne právo šaría,“ zaznívá na dalším videu.