Natáčelo se zřejmě minulý týden z jedoucího automobilu, vůz na rušné ulici míjí sloupy elektrického vedení. Na každém z nich je ukřižovaný člověk. Každý má na krku pověšenou ceduli s popisem svého provinění. Většina z nich jedla nebo pila během půstu o ramadánu. Někteří mají podivně napjatá těla, jiní jsou jakoby zhroucení, uvedl list.

Podle deníku byly záběry údajně pořízeny minulý týden. O pár dní dříve se objevila zpráva, že za stejné provinění islamisté ukřižovali dva nezletilé chlapce v syrském Majadínu.

Dítě sťalo vojáka

Podle Charlieho Wintera z protiextremistické organizace Quilliam je velmi pravděpodobné, že video je pravé. „Ukřižováním mrtvých těl se snaží šířit strach. Je to demonstrace síly,“ uvedl. „Bohužel ale ani ukřižování živého člověka není pro ně nic mimořádného,“ dodal.

Ozbrojenci IS mezitím zveřejnili brutální videozáznam, na kterém vůbec poprvé dětský voják stíná hlavu zadrženému muži. Záznam, který měli možnost vidět aktivisté ze Syrské organizace pro lidská práva, ukazuje vraždu syrského armádního kapitána z jednotek prezidenta Bašára Asada. [celá zpráva]

Video bylo zveřejněno jen krátce před zahájením třídenního muslimského svátku íd al-fitr, oslavy konce postního měsíce ramadánu.