Vylodění maskovaných vojáků oděných do černých uniforem jistily ze vzduchu bojové vrtulníky. Podle AP bylo v jednotce i několik jemenských emigrantů.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Armádní představitelé oznámili, že vylodění příslušníci mají radit jemenským vojákům bojujícím proti šíitským povstalcům, kteří ovládli velkou část země včetně hlavního města Saná. Současně mají za úkol zjistit, kde by bylo možné ustanovit zelenou zónu, čili bezpečné útočiště, odkud by mohl zase úřadovat prezident Abdar Mansúr Hádí a členové vlády, kteří uprchli do exilu.

Saúdští představitelé odmítli nedělní vylodění komentovat. AP nicméně připomněla, že Rijád od začátku náletů v Jemenu na konci března opakovaně avizoval následnou pozemní operaci.

To, že by se k ní mohlo schylovat, naznačuje podle agentury potvrzení Egypta, že má své jednotky v oblasti Perského zálivu a Rudého moře a jejich misi prodloužil na další tři měsíce. Egypt je součástí koalice arabských zemí, které proti povstání šíitů v Jemenu aktivně vystoupily. AP už v březnu uvedla, že egyptští armádní poradci působí se saúdskoarabskými příslušníky u jemenské hranice.