Všechny děti jsou ve věku do 18 let a IS je pro sebe hledal v blízkosti škol, mešit a veřejných prostranství, na nichž se konají popravy odpůrců IS. Jeden z těchto chlapců byl zřejmě na videu, na němž měl zabít izraelského Araba za údajnou špionáž ve prospěch Izraele. [celá zpráva]

Francouzská policie hocha identifikovala jako možného příbuzného francouzského teroristy Mohameda Meraha, který zabíjel v Toulouse v roce 2012.

„Využívají děti, protože je snadnější jim vymýt mozek. Mohou z nich udělat, co chtějí, zabránit jim ve školní docházce a poslat je místo toho do škol IS,“ řekl Ramí Abdar Rahmán z organizace ochránců lidských práv.

Video

IS se na videu chlubí vraždou izraelského Araba, měl ho zabít malý chlapec.

IS vyhlásil loni chalífát na severu SýrieIráku. Na tomto území pozabíjel civilisty, cizince i novináře a mnoho vražd zachytil na videa. Na některých jsou vidět přihlížející děti, některé se vražd i účastní.

Dospělých se připojilo jen 120

Abdar Rahmán řekl, že možným důvodem náboru velkého množství dětí může být i to, že od začátku roku IS získává obtížněji nové dospělé bojovníky – připojilo se jich jenom 120. Jedním z důvodů je zpřísnění kontrol na hranici mezi Tureckem a Sýrií, kudy noví zájemci přicházeli.

Abdar Rahmán také tvrdí, že IS povzbuzuje rodiče, aby poslali děti do výcvikových táborů, a v některých případech za to platí. Branci se učí zacházet se střelnými zbraněmi, řídit automobily a bojovat. [celá zpráva]

Mnoho dětí IS využívá jako informátory a strážce svých velitelských stanovišť. Přijímá do svých řad také děti s vrozenými vadami.