Fotoreportéra Cantlieho islamisté zajali v listopadu 2012 spolu s americkým novinářem Jamesem Foleym, kterému setnuli hlavu v loni v srpnu. Britský novinář se v minulosti už několikrát objevil na propagandistických videích IS, dvě z nich byla pravděpodobně natočena v severosyrském Kobani a v iráckém Mosulu. V patrně vynucených prohlášeních kritizoval mimo jiné USA i irácké a kurdské pozemní síly.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Nejnovější nahrávka s názvem Zevnitř Halabu působí podle odborníků stejně jako ty předchozí velmi profesionálně. Cantlie na ní mimo jiné říká, že video bude poslední z této série. Zda to znamená, že je jeho život v ohrožení, není z nahrávky jasné.

Jisté není ani, kdy dnes zveřejněné video vzniklo, obsahuje ale rozhovor s údajným francouzským bojovníkem IS, který chválí pařížské útoky z počátku letošního ledna.

Dvanáctiminutové video se na internetu objevilo jen několik dní poté, co IS oznámil, že další západní rukojmí, Američanka Kayla Muellerová, údajně zahynula při jordánském náletu v Sýrii. Tato informace se ale stále nepotvrdila.